כלי המסע

 
נשימה מעגלית (ריברסינג)

נשימה מעגלית היא שער לשחרור, שינוי ותכנות מחדש של הגוף לחווית חיים, צמיחה וביטחון.

תוך כדי הנשימה המעגלית עולות תחושות גופניות וזיכרון חושי ורגשי כלוא, לעיתים תחושות נעימות שיגרמו לנו לצחוק את החיים החוצה או כאב רגשי כלוא שלא קיבל ביטוי ויצא החוצה בבכי משחרר, לפעמים יעלה זיכרון עם תמונה וריח ולפעמים גם לא נרגיש יותר מדי ופשוט נצלול אל המנוחה המדיטטיבית והבריאות שגופנו מלא בחמצן.

כל סשן נשימה מוריד עוד שכבת בצל מהשריון הלא מודע שבנינו עוד מעודנו תינוקות ועד היום ומשליך על כל דבר בחיינו מהביטחון העצמי ומערכות יחסים כגון זוגיות, משפחה, חברים והסתגלות בחברה חדשה.

 

הקשר החזק בין נשימה לבין רגש ומימוש הפוטנציאל האישי נגלה לעינינו לא מעט, נסו לחשוב ולהיזכר כמה פעמים קרה לכם שהייתם במצב של לחץ, פחד או בהלה ונעתקה נשימתכם.

אז מה קורה לנו בחרדה גופנית במצב של הפסקת נשימה או נשימה שטוחה ורדודה?

לרוב מצב זה גורם לכליאת רגש כזיכרון גופני ובניית שריון רגשי שיכול ללוות אותנו חיים שלמים מבלי שנקשר את הרגש לחוויה.

כדי להבין את השלכות עצירת הנשימה בחוויה הגופנית, נשים לב אם נעצור את הנשימה למספר שניות נבחין איך די מהר הגוף מתחיל לחוות חרדה גופנית שנועדה להכניס אותנו למצב מצוקה כדי שנפחד ונפעל להגן על עצמנו מסכנות, כאן מתרחשת צריבת השריון של החוויה הגופנית עם האירוע הרגשי והטמעתו כעוד שריון ל״הגנה״. מבחינה אבולוציונית צריבת הפחד נועדה להגן עלינו מסכנות בטבע ששמרו על חיינו, אך מה לגבי העולם המודרני? 

חשוב להבין כי הפסקת נשימה גורמת לחוויה גופנית קשה ויכולה להיגרם ממניפולציות חיצוניות כמו צפיה בסרט מותח ומפחיד, מחשבה, זיכרון או מיתוס שמציף אותנו ברגשות ופחדים וכך לובשים עוד שכבת שריון למשך שנים.

כל מסע נשימה מרגיש רגשית וגופנית אחרת, החמצן מרפא ואני פה כדי ללוות אתכם לייצר חווית חיים בריאה להתפתחות וצמיחה.  

התמקדות

ביום יום אנחנו מדחיקים את הרגשות והתחושות הלא נעימות וישר מחפשים משהו אחר לחשוב או להתעסק איתו העיקר לא להרגיש את התחושות הלא נעימות.

בנוסף, הגוף זוכר טראומות, פחדים וכאב רגשי, אם לדוגמה תחשוב לרגע על משהו שמפריע לך בחיים ישר תרגיש התכווצות בחזה, בבטן או במקום אחר בגוף, הגוף הוא תיבת תהודה לרגשות. 

התמקדות זו שיטת עיבוד רגשי מדיטטיבית שבה אנחנו מתמקדים בתחושות הגוף, את הלא נעימות אנו לומדים לפרק, להבין ולשחרר אותם ולומדים לקבל ולהעצים את התחושות הטובות ובכך משפרים לעצמנו את איכות החיים.

סאונד

מסע הנשימה מתבצע בשכיבה שבין שני צידי הראש מוצבים הרמקולים בסטריאו מושלם וחוויתי שיגרום לכם לצלול עמוק אל עולם שלם של צלילים שירטיטו לכם את הלב והגוף.

Stereo Breathing מתבצע בחלל אקוסטי מקצועי ומדויק בליווי של מוניטורים (רמקולים) אולפניים כך שתשמעו את הסאונד המלווה את המסע באיכות מירבית.

ככל שלא נהיה עסוקים במחשבות ככה נצלול עמוק יותר לתוך הריפוי בתהליך הנשימה. כל אחד עובר מסע רגשי שונה ולכן בכל מסע נבחרים קטעי המוזיקה, האפקטים והאווירות תוך כדי התפתחות המסע הרגשי.

תכנות המוח לחשיבה חיובית

נבין ונחקור ביחד את הטקסט והמחשבות השליליות, נקליט באיכות אולפן בקולך שלך את הטקסט עם המשמעות ההפוכה.

מדי פעם במהלך המסע הקלטות אלו ישמשו וינוגנו על הביט של המוסיקה עם אפקטים.

באמצעות כלי זה נפרק התניות, חשיבה שלילית, תקיעות ונחזק את האהבה העצמית.

 

מוזיקה

במסע הנשימה המעגלית נחקור את נפשנו תוך כדי האזנה בסטריאו מדויק למגוון סגנונות מוזיקלים שונים מהעולם המשלבים כלים אקוסטים ואלקטרונים, חלק מקטעי המוזיקה נועדו לעורר רגשות וחלקם פשוט יגרמו לך לצלול עמוק אל המסע.

המוזיקה במסע משתנה בקצב ובסגנון לפי ההתפתחות המסע הרגשי.

אווירות וסאונד אפקט

כדי לעורר רגשות, לבטל את "הכאן ועכשיו" ולשחרר את "קשקשת המוח" נעזר במניפולציה של אווירות וסאונד אפקט בסטריאו מדויק שישלחו אותנו למחוזות ריאליסטים כמו ג'ונגל, ים, נחל, מדורה, רוח, עלים, שדה תעופה, עיר פקוקה, גן ילדים עם ילדים צוחקים ועוד..

מדי פעם המסע יכול להיכנס לאזורי אווירות ואפקטים סוריאליסטים ובדיוניים המשלבים חוסר היגיון בין שילובי האפקטים בתוספת  סאונדים אלקטרונים.

האווירות והסאונד אפקט מנוגנים בלייב תוך כדי המסע כדי לדייק את התהליך, לעורר רגשות ולהעביר חוויה חזקה ​וייחודית.

2021-02-27%2015.48_edited.jpg

בואו נדבר, המסע מתחיל כאן

 

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

נשלח :)

הקליניקה ממוקמת באור עקיבא